پیام ویژه

» اخبار ستاد » وقف سنت حسنه و صدقه جاریه است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ - ۲۱:۲۱

 کد خبر: 13372
 125 بازدید

وقف سنت حسنه و صدقه جاریه است.

حجت الاسلام محمدزمان رضایی امام جمعه شهر زیرآب در خطبه های نمازجمعه با اشاره به روایتی از رسول خدا نسبت به نگرانی درباره امت اسلام گفت: رسول خدا فرمودند من بعد از خودم از سه چیز نگران امت و جامعه اسلامی هستم که یکی از آنها این است که انسان بعداز اینکه ایمان به خدا […]

حجت الاسلام محمدزمان رضایی امام جمعه شهر زیرآب در خطبه های نمازجمعه با اشاره به روایتی از رسول خدا نسبت به نگرانی درباره امت اسلام گفت: رسول خدا فرمودند من بعد از خودم از سه چیز نگران امت و جامعه اسلامی هستم که یکی از آنها این است که انسان بعداز اینکه ایمان به خدا آورد و در مسیر حق قرار گرفت و صراط مستقیم را پیدا کرد از آن مسیر خارج شود.

رضایی با توجه به اهمیت علم و دانش ادامه داد: یکی از مسائلی که انسان با ایمان می گوید این است که نکند بعد هدایت به گمراهی کشیده شوم. باید بدانیم اگر شبهه ای برایمان پیش آمد به دنبال کسی که علم آن را دارد برویم. نگاه کردن به در خانه عالم عبادت است.

خطیب نماز جمعه زیرآب با اشاره به سخن پیامبر و باتوجه به فتنه های آخرالزمان فضای مجازی را فرصتی برای سرمایه گذاری دشمنان به منظور گرفتن ایمان برشمرد و اظهار داشت: پیامبر فرمود در آخرالزمان انسان که از خانه بیرون می رود با ایمان می‌رود و زمانی که شب برمی گردد درحالیست که کافر است. الان درفضای مجازی دشمنان با سرمایه گذاری هنگفت به دنبال این هستند که ایمان ما را بدزدند. اینکه اکنون در بحث حجاب به این مرحله رسیدیم به دلیل تبلیغات دشمنان است.

امام جمعه شهر زیرآب با توجه به این موضوع که برخی افراد برای گرفتن رای احکام شرع را زیرپا می گذارند گفت: برخی برای اینکه رای بیاورند حاضرند احکام شرع را زیرپا بگذارند چراکه ایمان مستقر ندارند و عاقبت به شر خواهند شد و در قیامت باید پاسخگو باشند .

حجت الاسلام محمدزمان رضایی در خطبه های نماز جمعه زیرآب با اشاره به وصیت نامه شهید میکاییل جانبازی درخصوص اهمیت حجاب گفت: اکثر شهدا در وصیت نامه توصیه به حجاب می کنند و این اهمیت حجاب بوده که حق جامعه اسلامی است که متاسفانه عده ای برای گرفتن رای این حق را زیرپا می گذارند و در ایام اربعین به دنبال ورود بانوان به ورزشگاه به هر قیمتی بودند.

رضایی با اشاره به مسائل سیاسی روز دنیا حمله دولت ترکیه به کشور سوریه را کاری غلط برشمرد و افزود: اردوغان خود را سالم و عاقل می داند اما چطور حاضر شد آتش جنگ دیگری در بین امت اسلام روشن کند.‌

خطیب نماز جمعه زیرآب باتوجه به هفته وقف ، وقف کردن را سنت حسنه و صدقه جاریه برشمرد و اظهار داشت: وقف خدمتی در رفع نیازهای جامعه و سنت حسنه ای و با تاریخ گره خورده و به عنوان صدقه جاریه محسوب می شود که متاسفانه امروزه کاهش یافته و امیدواریم فرهنگ وقف مانند گذشته فراگیر شود.

رضایی با اشاره به اغتشاشات عراق و لبنان گفت: منکر مطالبات به حق مردم عراق و لبنان نیستم . عراق به صورت قبیله ای و فرقه ای است و پول نفت را بین خودشان تقسیم می کنند و از حدود ۴ میلیون بشکه نفتی که صادر می کنند یک سوم را آمریکا می گیرد. درواقع تمام نزاع ها برای همین موضوع است.

امام جمعه زیرآب یکی از اهداف دشمنان در اغتشاشات عراق و لبنان را بی اثر کردن آرای مردمی برشمرد و اظهار داشت: در انتخابات عراق و لبنان بیشترین آرای را محور مقاومت کسب کرد . اینها می خواهند با اغتشاشات آرای مردمی را بی اثر کرده و قدرت را از محور مقاومت  بگیرند و پیروزی های محور مقاومت را در کام مردم تلخ کنند.

خطیب نماز جمعه زیرآب نبود بینش سیاسی در بین برخی رهبران عراق را یکی از آسیب ها برشمرد و افزود: برخی از رهبران عراق کمترین بینش سیاسی را دارند به خاطر لقمه حرام و‌نوکری « بن سلمان » است به همین دلیل نمی توانند بینش سیاسی داشته باشند و به دنبال ریاست در عراق بوده و اتفاقات عراق و لبنان برایشان مهم نیست.

رضایی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری درخصوص اتفاقات عراق و لبنان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری خطاب به دلسوزان عراق و لبنان فرمود توصیه می کنم الویت اول شما علاج ناامنی باشد. مردم مطالبات به حق دارند و در چارچوب و ساختار قانونی حل شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها
ارسال دیدگاه