پیام ویژه

» اخبار ستاد » تنها راه پیروزی ، ایستادگی و مقاومت در مقابل غرب و هم‌پیمانان آنهاست.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۲۳:۴۷

 کد خبر: 13624
 46 بازدید

نماز جمعه 30 خرداد 99

تنها راه پیروزی ، ایستادگی و مقاومت در مقابل غرب و هم‌پیمانان آنهاست.

حجت‌الاسلام محمد زمان رضایی، امام جمعه شهر زیراب در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به روایتی از امام علی علیه‌السلام، گفت: کسی که مرتکب گناهان می‌شود، خداوند گناهان او را می‌بخشد. باید دانست که معصیت و گناه آثارش به خود انسان برمی‌گردد. رضایی با بیان اینکه عده‌ای در فضای مجازی، به عنوان کارشناس دینی باعث […]

حجت‌الاسلام محمد زمان رضایی، امام جمعه شهر زیراب در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به روایتی از امام علی علیه‌السلام، گفت: کسی که مرتکب گناهان می‌شود، خداوند گناهان او را می‌بخشد. باید دانست که معصیت و گناه آثارش به خود انسان برمی‌گردد.

رضایی با بیان اینکه عده‌ای در فضای مجازی، به عنوان کارشناس دینی باعث انحراف افکار عمومی می‌شوند، اظهار داشت: بعضی مواقع مخصوصا در فضای مجازی عده‌ای به عنوان کارشناس دینی، حرفهایی می‌زنند که مطابقتی با کلام خدا ندارد. اینکه حرفهای عوام پسندش مورد قبول عده‌ای باشد به معنای درست بودن نیست و نمی‌تواند به عنوان کارشناس دینی قبول داشت.

امام جمعه زیراب یکی از مسلمات اولیه دینی را ترس و امید در انسان دانست و افزود: یکی از مسلمات اولیه دین ما خوف و رجا است. انسان با ایمان، باید خوف و رجا داشته باشد. شخص گناهکار نباید ناامید به بخشش باشد. در هیچ شرایطی برای انسان‌های گناه‌کار در دین بسته نیست.

حجت‌الاسلام محمد زمان رضایی امام جمعه شهر زیراب در خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به شهادت دکتر چمران، گفت: شهادت بزرگ مرد جهان اسلام را پیش رو داریم‌. مردی که هم در عرصه علم و دانش و هم در عرصه جهاد، مبارزه و شهادت درخشید‌. باید از این بزرگ  مردان درس و الگو بگیریم.

رضایی با توجه به روز اصناف، بازاریان را همیار دوران مبارزه انقلابی دانست و خاطرنشان کرد: بازاریان مومن و متدین در طول انقلاب، در همه زمینه‌ها یاری کردند.اکنون نیز نقش اساسی دارند‌. اما بعضی از مسیر خود منحرف شدند و وظیفه الهی، انقلابی و انسانی را فراموش کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه زیراب با یادآوری ولادت حضرت معصومه سلام‌الله‌علیه اظهار داشت: این بانو عصمت و شخصیت بالایی دارند.امامزادگان ما زیارت عام دارند اما فقط دو امامزاده داریم که زیارت خاص از سوی امام معصوم دارند که حضرت ابوالفضل علیه‌السلام و فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیه هستند.

رضایی با بیان اهمیت روز مبارزه با موادمخدر افزود: در بحث مبارزه با موادمخدر یک حرفهایی هست که اگرچه زیباست ولی چندان کارساز نیست.می‌گویند معتاد بیمار است و این باعث قبح‌شکنی شده است.گفتار باید به گونه‌ای باشد که معتاد درعین حال که باید درمان شود باید بداند مجرم هم هست.

خطیب نماز جمعه زیراب تنها راه پیروزی بر استکبار را مقاومت دانسته و خاطرنشان کرد: در تحرکات اخیر، سازمان به اصطلاح ملل عربستان را از معاهده خارج و ایران را محکوم می‌کند. آژانس هسته‌ای و کشورهای اروپایی به همراه سران آمریکا و اسرائیل به دنبال توطئه علیه کشور ما هستند. تنها راه مبارزه با دنیای جنگل و بی‌قانونی آنها و پیروزی، ایستادگی و مقاومت در مقابل وحشی‌های عالم است‌.

رضایی درمورد عمل نکردن دشمنان به تعهدات خود، اظهار داشت: آمریکا و اروپا همین غرب وحشی و بی‌تمدن، باید بفهمند توافق یعنی اجرای کامل تعهدات از سوی همه طرفها‌. چه موجوداتی هستند که خود را متمدن می‌دانند ولی هیچ بویی از تمدن نبرده‌اند.

امام جمعه زیراب با انتقاد به تحلیل یکی از روزنامه‌ها، خاطرنشان کرد: بعد از این همه مبارزه، جنگ، شهادت طلبی و ازخود گذشتگی، روزنامه ای در کشورمان در تحلیلی می‌گوید داعش را آمریکا و هم‌پیمانان او شکست داده‌اند.

رضایی با بیان اینکه مجلس یازدهم نسبت به برخی قوانین تجاری قوی عمل کند، افزود: ارتباط تجاری ایران با کره دارای قوانینی است.یکی از مواردی که در مجلس یازدهم باید مورد توجه قرار گیرد، همین موضوع است.ایران همیشه باعث توسعه اقتصادی کره است اما کره نمک‌نشناس در بحث تحریم، پول‌های ایران را بلوکه کرده است.

امام جمعه زیراب با انتقاد نسبت به صحبت فرزند یکی از بزرگان خاطرنشان کرد: فرزند یکی از بزرگان گفته چرا ایران در آن دوران لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کرده است.او باید علوم سیاسی و تاریخی بداند تا بتواند نظر بدهد. حق و باطل همیشه باهم درگیر هستند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها
ارسال دیدگاه