پیام ویژه

» اخبار ستاد » سیاست مسئولان کشور نباید پشت کردن به دفاع از محرومان و رو آوردن به ثرومتمدان باشد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۷:۳۴

 کد خبر: 13584
 70 بازدید

نماز جمعه 23 خرداد 99

سیاست مسئولان کشور نباید پشت کردن به دفاع از محرومان و رو آوردن به ثرومتمدان باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، در خطبه‌های نماز جمعه شهر زیراب، با اشاره به چندین ماه وقفه در برگزاری نماز عبادی و سیاسی جمعه بواسطه کرونا و با شکر به درگاه خداوند برای برگزاری اولین نماز جمعه بعد از شیوع کرونا در شهر زیراب، آن را امتحانی برای همه دانست و از همه اقشار تشکر و […]

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، در خطبه‌های نماز جمعه شهر زیراب، با اشاره به چندین ماه وقفه در برگزاری نماز عبادی و سیاسی جمعه بواسطه کرونا و با شکر به درگاه خداوند برای برگزاری اولین نماز جمعه بعد از شیوع کرونا در شهر زیراب، آن را امتحانی برای همه دانست و از همه اقشار تشکر و برای شهدای کادر درمان که در جبهه سلامت خوش درخشیدند طلب مغفرت کرد.

امام جمعه بخش زیراب با بیان اینکه کادر درمان کشور به اذعان سازمان بهداشت جهانی نمره بسیار مطلوبی در این میدان گرفتند، خاطرنشان کرد: همه اعم از بسیجیان، پاسداران، فرهنگیان، جوانان و بازاریان در این میدان بودند و توانستند یک همدلی و مهرورزی را به نمایش بگذارند و نقاشی زیبایی را در تاریخ ایران زمین نقش بستند.

وی با اشاره به همدلی و همدردی مردم ایران در این گرفتاری و بیان روایتی از امام صادق علیه‌السلام در این رابطه، گفت: در این روایت یکی از پیامبران الهی بواسطه عدم توجه مردم به پیام الهی از خداوند تقاضای عذاب کرد و خداوند مردم آن قوم را مخیر به انتخاب سه عذاب قحطی، زلزله و سیل کرد و ثروتمندان و متنفذان پس از انتخاب گزینه قحطی دورهم جمع شده و برای دستگیری از محرومان جامعه در آن شرایط مواسات مومنانه و همدلانه را در پیش گرفتند و خداوند نیز بواسطه همین سخاوت‌شان نه‌ تنها عذاب را از آنها دور ساخت بلکه به مالشان برکت داد.

رضایی با توجه به سخاوتمندی، درکنار هم بودن و با هم مبارزه کردن مردم در ایام کرونا، به سخن امام راحل مبنی بر وحدت کلمه اشاره کرد و گفت: با وحدت کلمه هر مشکلی را می‌توان آسان کرد و در ایام کرونا این همدلی در کشور ما رقم خورد و ملائکه این زیبایی را دیدند و از انسان بودن انسان‌ها لذت بردند و مفهوم انسانیت معنا شد.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان سوادکوه علی‌رغم محرومیت منطقه، چند میلیارد برای خرید دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان شهدای زیراب هدیه دادند، افزود: همه و همه اعم از ثروتمند و مردم عادی و کارمند در این راستا کمک کردند و از مسئولان شهرستانی و شهری، کادر درمان بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه و قرارگاه‌های جهادی و مردمی که همه خوش درخشیدند، تشکر ویژه دارم.

امام جمعه زیراب کرونا را یک عذاب و نمودی از قیامت دانست و گفت: عذابی که همه دنیا را فرا گرفته و همه را اعم از مادر و پدر از فرزند و اقوام را از هم جدا کرد و شمه‌ای از روز قیامت برای ما جلوه ‌گر شد چراکه در آن روز نیز همه از هم فرار می‌کنند.

وی با بیان اینکه در دین ما اولین واجب حفظ جان و مقدم بر تمام واجبات است، بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: اما در کنار رعایت این پروتکل‌ها، قرآن راهکار استغفار و توبه را برای نجات از گرفتاری‌ها نشان داده است؛ آن هم انجام توبه واقعی که فرد از اعمال و رفتار گناه آلودش باز گردد و از درون از گناهان گذشته منزجر شود.

رضایی با اشاره به سالروز فتح اندلس، گفت: متاسفانه پس از آن با ترویج فساد، زنا و شرب خمر در میان مسلمانان، آنها قدرت و آرایش خود را از دست دادند و امسال، بعد از کرونا و پس از ۶۰۰ سال، اذان در شهر آندلس به صدا در آمد و ان‌شا الله خداوند فرج امام زمان را برساند تا همه انسان‌ها نجات پیدا کنند.

وی از اتفاقات مهم این ایام را آغاز به کار مجلس شورای اسلامی برشمرد و با اشاره به سخن حضرت امام مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است و با مجلس قوی و قانونگذاری مملکت می‌تواند به راه راست برود، گفت: سخن امام به این معنا بود که مجلس باید اینگونه باشد اما متاسفانه برخی از ادوار مجلس، به‌عنوان نمونه مجلس ششم فرمانبر سازمان جاسوسی امریکا و موساد بودند و در دوره دهم نیز نمایندگان نه‌ تنها به وظیفه خود مبنی بر حفظ منافع ملی و اسلامی و خدمت به محرومان عمل نکردند بلکه با چپاولگران بیت‌المال همراه شدند.

وی با بیان اینکه رای صادره برای نمایندگان متخلف کم بوده است، افزود: اگر چنانچه سلطان خودرو به اعدام محکوم می‌شود، نمایندگان باید به ده ‌بار اعدام محکوم شوند چراکه اگر این سلاطین در درون صاحبان قدرت کسی را نداشتند، چطور می‌توانستند این همه خودرو را بخرند و چنان خیانتی به کشور کنند.

رضایی با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اولویت فرهنگ و اقتصاد، گفت: این امور باید در اولویت کار مجلس باشد و باید اذعان کنیم در دهه عدالت و پیشرفت نمره مطلوبی در باب عدالت به دست نیاوردیم.

وی با توجه به نامگذاری امسال به سال جهش تولید، افزود: برخلاف عده‌ای که می‌گویند ما امکانات و پتانسیل نداریم در کشور ما تمام پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها اعم از ذخائر زیرزمینی و روزمینی، دریا، زمین‌های کشاورزی و … همه یکجا جمع شده است.

این مسئول با اشاره سخن رهبری مبنی بر اینکه یک تولیدکننده برای تولید باید از ۷۰۰ خان بگذرد، گفت: این امر به قوانین ناقص کشور و امضاهای طلایی بازمی‌گردد و باید حواس ما جمع باشد و مجلسی‌ها این موانع را برطرف کنند و اگر کسی که اهل تولید است امکانات را برایش فراهم کنند.

وی میزان وام به برخی تولیدها را برای انجام تولید کافی ندانست و بر ضرورت نظارت تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای هرز نرفتن وام و در جای واقعی مصرف شدنش تأکید کرد و با بیان اینکه دولت برای ایجاد اشتغال مبلغی را برنامه ‌ریزی می‌کند، این پرسش را مطرح کرد که چه میزان از این وام‌ها صرف تولید اشتغال می‌شود و افزود: باید نظارت دقیق صورت گیرد تا وام در مسیر واقعی صرف شود و بحث اشتغال با کارشناسی درست و وقت گذاشتن حل می‌شود.

امام جمعه بخش زیراب با بیان اینکه همه باید به تلاش فکری و عملی برای نجات جوانان وادار شوند، افزود: در کنار آن، باید قوانینی تصویب شود تا گره‌های کور اقتصادی کشور باز شود.

وی با اذعان بر اینکه تجربه ثابت کرده است که مذاکره با افراد کروات‌زده غربی راه‌حل نیست، میوه توقیف کشتی انگلیسی، شخم‌زدن عین الاسد پایگاه امریکایی و ساقط کردن هواپیمای جاسوسی امریکا را حضور در دریای کارائیب دانست و گفت: این امر نتیجه استقامت و خودباوری است و ما مخالف تعامل با مردم دنیا نیستیم اما مخالف زیاده‌خواهی‌های دولت سراسر جنایتکار امریکا و رژیم صهیونسیتی هستیم چرا که اینها به هیچ چیزی جز زیاده‌خواهی پایبند نیستند و ما در برجام، سیاست‌های داخلی و خارجی خود را گروگان برجام کردیم و این اشتباه بود.

امام جمعه شهر زیراب با تشکر از دولتمردان که توانستند پنج کشتی را به نام جمهوری اسلامی ایران بدون یک نیروی نظامی ما به آب‌های بین‌المللی تا ونزوئلا بفرستند بر لزوم ادامه این امور تا موفقیت تأکید کرد.

وی عمل به سخنان رهبری در رابطه با فرهنگ و اقتصاد را راهکار برون رفت از این برهه حساس دانست و با توجه به سخن امام راحل گفت: خدا نیاورد آن روزی که سیاست مسئولان کشور در پشت کردن به دفاع از محرومان و رو آوردن به ثرومتمدان برگردد که این راه اهل بیت نیست  بلکه در همه جا فقیر و غنی را باید با یک دید بنگریم.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها , دیگر
ارسال دیدگاه