پیام ویژه

» اخبار ستاد » نماز جمعه سنگر است و باید این سنگر را حفظ کرد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۴ - ۱۸:۲۴

 کد خبر: 13241
 21 بازدید

نماز جمعه سنگر است و باید این سنگر را حفظ کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد زمان رضایی در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامی داشت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه به فرمان امام راحل با اشاره به اولین نماز جمعه توسط پیامبر نکاتی از اهداف نماز جمعه را برشمرد و گفت : ۵ مرداد سالروز اولین نماز جمعه به فرمان امام راحل […]

حجت الاسلام والمسلمین محمد زمان رضایی در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامی داشت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه به فرمان امام راحل با اشاره به اولین نماز جمعه توسط پیامبر نکاتی از اهداف نماز جمعه را برشمرد و گفت : ۵ مرداد سالروز اولین نماز جمعه به فرمان امام راحل است. ضمن گرامی داشت آن به نکاتی باید توجه داشت که پیامبر در اولین نماز جمعه ای که برپا داشت به سه نکته مهم اشاره داشت . یکتاپرستی ، توجه ، بندگی حق و داشتن تقوای الهی.

رضایی نماز جمعه را نقطه قوت و قدرت مسلمانان دانست و افزود: نماز جمعه از نظر سیاسی و اجتماعی بعد از کنگره حج به عنوان کنگره عظیم در سراسر بلاد اسلامی برگزار می شود و نقطه قوت و قدرت مسلمانان است.

امام جمعه زیرآب با برشمردن اهمیت و پاداش نماز جمعه همانند حج اظهار داشت: همان ثوابی که خداوند برای حج قرار داده برای نمازگزاران جمعه هم قرار داد.

رضایی با گلایه مندی نسبت به حضور نداشتن برخی از مسئولین در نماز جمعه تصریح کرد: آقا فرمود نماز جمعه سنگر است و باید سنگرها را حفظ کرد. مسئولین حواسشان باشد که مسئولیتشان در رابطه با نماز جمعه بیشتر از مردم است. متاسفانه در صفوف نماز جمعه کمتر مسئولین را می بینیم. همانطور که مقام معظم  رهبری فرمودند  نماز یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد زمان رضایی امام جمعه زیرآب در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران صحبت های مجری مصری را نشانه بغض  و برنتابیدن از قدرت ایران برشمرد و گفت: پس از توقیف نفتکش انگلیسی توسط نیروهای نظامی ایران، مجری معروف مصری گفت که چرا انگلیسی ها برای ما عربها اینگونه هستند ولی در مقابل ایران نمی توانند کاری انجام دهند. صحبت هایی سراسر بغض و ضدایرانی و حامی ناسیونالیست عربی است.

رضایی حرکت کشتی انگلیسی به سمت آبهای ایران را هدف استراتژیک آنها برای مقابله با ایران دانست و افزود : این کشتی قوانین بین المللی را رعایت نکرده و به حرکت خود ادامه داد و اگر متوقف نمیشد باعث تصادف دریایی و آلایندگی خلیج فارس میشد. انگلیس هدفش استراتژیک بود که این حرکت خطرناک را پیش گرفت چراکه دیدند درمقابل تحریم ها عکس العملی نشان ندادیم و در بحث پهباد جواب دندان شکن دادیم.

وی با بیان اینکه دزدی دریایی انگلیس رویه خطرناکی بود توقف نفتکش انگلیس توسط ایران را نشانه قدرت برشمرد و اظهار داشت: ایران با کار توقیف نفتکش نشان داد اگر چنانچه ایران نفت صادر نکند مطمئنا کسی هم نمی تواند از خلیج فارس نفت صادر کند  اگر ایران در منطقه امنیت نداشته باشد مطمئنا آنها نیز امنیت نخواهند داشت.

رضایی توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران را پیامی برای دنیا دانست و گفت: نکته ارزشی و استراتژیک این است کسی که امنیت خلیج فارس را تامین می کند ایران است. ایران در عمل نشان داد که  در برخورد با ما هرکاری نمی توانند انجام دهند  احمق های قلدر متوجه شدند که از این پس جواب دندان شکنی خواهند گرفت.

امام جمعه زیرآب قدرت کنونی ایران را از مردم و خون شهدا برشمرد و افزود : ایران در مقابل چشمان ناو انگلیسی که اسکورت میکرد نفتکش را متوقف کرد و این نشان قدرت ایران است که از مردم و خون شهدا و از خودگذشتگی خانواده های شهدا است.

وی اتکا به توان داخلی جوانان توانمند و دانشمند را رمز موفقیت کشور در شرایط تحریم دانست و عنوان کرد: هرکشوری برای پیشرفت نیازمند دانشمند است. اگر در طول۴۰ سال به جوانان توانمند بها میدادند پیشرفت بهتری داشتیم. اگر مسئولین نسبت به توان داخلی بها دهند خیلی از تحریم ها اثر نخواهد داشت.

حجت الاسلام رضایی اعتراض صهیونیست ها نسبت به برپایی نماز نمایندگان حماس در ایران را نگرانی آنان از وحدت مسلمانان دانست و گفت: صهیونیست ها از برپایی نماز نمایندگان حماس در ایران خشمگین و نگران شدند . درواقع صهیونیست ها نگران وحدت شیعه و سنی هستند و ما باید این وحدت را حفظ کنیم.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها
ارسال دیدگاه