پیام ویژه

» اخبار ستاد » شورای نگهبان رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۷:۵۷

 کد خبر: 13108
 22 بازدید

شورای نگهبان رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است

حجت الاسلام والمسلمین محمد زمان رضایی امام جمعه زیراب در خطبه های این هفته نماز جمعه به بیان فلسفه حج پرداخته و گفت: بزرگترین فلسفه حج ، تسلیم بودن در مقابل خداوند است. درس تسلیم و بندگی انسان است. امام علی علیه السلام تسلیم بودن را اینگونه تعریف فرمودند که اعتقاد ، باور و ایمان […]

حجت الاسلام والمسلمین محمد زمان رضایی امام جمعه زیراب در خطبه های این هفته نماز جمعه به بیان فلسفه حج پرداخته و گفت: بزرگترین فلسفه حج ، تسلیم بودن در مقابل خداوند است. درس تسلیم و بندگی انسان است. امام علی علیه السلام تسلیم بودن را اینگونه تعریف فرمودند که اعتقاد ، باور و ایمان من به پیامبر آنچنان است که اگر در روز روشن بفرمایند شب است من می گویم شب است.

رضایی تسلیم بودن حجاج در برابر خداوند را از ارکان فریضه حج دانست و افزود: حاجی وقتی به مکه می رود و برمی گردد باید همه وجودش تسلیم حق باشد نه تنها او بلکه همه کسانی که با اون هستند دربرابر خداوند تسلیم باشند.

امام جمعه زیراب با اشاره به داستان حضرت ابراهیم که خداوند دستور ذبح اسماعیل را در عالم رویا به ایشان دادند خاطر نشان کرد: زمانی که بزرگ مرد تاریخ بشریت حضرت ابراهیم در عالم رویا از سوی خدا مامور قربانی کردن پسرش اسماعیل شد تسلیم شد و فرزندش نیز تسلیم فرمان خدا شد. و اینگونه خداوند اسماعیل را از قربانی شدن نجات داد. درواقع فلسفه اش این است که اگر اسماعیل قربانی میشد ، دیگر پیامبری نداشتیم.

رضایی با بیان اینکه حجاب از ضروریات شرع اسلام است اظهار داشت : حجاب از ضروریات شرع اسلام است . امروزه عفت مردان و زنان به کجا رسیده است. در آخرالزمان دین داشتن مانند آتش به کف داشتن است. ۱۶ آیه درباره حجاب آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد زمان رضایی در خطبه های این هفته نماز جمعه با یادآوری هفته شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان به عنوان ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه حفظ و حراست از قانون اساسی و قوانینی که از طرف مجلس مصوب می شود باید این قوانین را با قوانین دینی و شرعی تطبیق دهند و تائیدیه خود را اعلام نمایند.

رضایی با بیان اینکه هرگاه دشمن بخواهد اسلامیت مارا هدف قرار دهد شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می دهد افزود : رکن اصلی نظام شورای نگهبان است. هرگاه دشمن بخواهد اسلامیت مارا مورد هدف قرار دهد و اگر بخواهد نظام جمهوری اسلامی ایران را از درون سست کند به سراغ شورای نگهبان می رود و آنرا مورد هجمه قرار می دهد.

امام جمعه زیراب با گرامی داشت یاد و خاطر محمدرضا علیزاده ادامه داد: امام راحل شورای نگهبان را حافظ قانون معرفی کرده و وظیفه مهم و سنگین دارد. مقام معظم رهبری شورای نگهبان را نماد ملت ، مایه آرامش مومنین و نبض نظام جمهوری اسلامی میدانند. جا دارد یادی از محمدرضا علیزاده نیز داشته باشیم و یادش را گرامی بداریم.

حجت الاسلام رضایی با توجه به اهمیت بحث مالیات ، نظام مالیاتی همه جانبه را موثر در توسعه اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: مالیات و نظام مالیاتی و همه جانبه می تواند نقش موثری در توسعه اقتصاد مقاومتی داشته باشد و باعث رفاه شود . باید اول سطح رفاه مردم را بالا ببریم تا بتوانند مالیات پرداخت کنند. در کشورهای غربی کسی که فرار مالیاتی دارد را خائن معرفی می کنند و بزرگترین جرم است .

ایشان با یادآوری مناسبت پیش رو و میلاد امام رضا علیه السلام و واقعه مسجد گوهرشاد خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۱۴ وقتی مردم در صحن مسجد گوهرشاد تحصن کرده بودند ، رضاخان دستور کشتار مردم را داد و ۱۸۰۰ نفر را به خاک و خون کشید. مردمی که به خاطر چادر و حفظ دین با آنان برخورد شده بود.

رضایی بی بند و باری در دنیای غرب را نتیجه تشویق سالیان گذشته در کشورهای غربی برای بی حجاب برشمرد و اظهار داشت : امروز دنیای غرب گرفتار بی بندوباری شده است. اندیشمندان غربی آماری عجیب دادند که ۵۰ درصد کودکانی که در انگلیس به دنیا می آیند نامشروع هستند. وقتی در گذشته در غرب به عریانی تشویق می شدند اکنون چنین آمارهایی دارند و نگران هستند.

امام جمعه زیراب ضمن اشاره به قانون منع استفاده حجاب رضاخانی ادامه داد: در ۱۷ دی ۱۳۱۴ قانون منع استفاده از حجاب تصویب و اجرایی شد و بسیاری از زنان در آن روزگار سالها به خاطر اینکه چادر از سر برندارند از منزل خارج نشدند .

رضایی با اشاره به اولتیماتوم ۶۰ روزه ایران درخصوص قضیه برجام گفت : ایران مهلت ۶۰ روزه داد و بعد آن اقداماتی را عملی کرد . آمریکا ایران را محکوم کرد . در جلسه شورای حکام شورای امنیت که ۳۵کشور عضو هستند فقط عربستان و رژیم صهیونسیتی از آمریکا حمایت کردند و بقیه کشور ها آمریکا را محکوم کردند.

امام جمعه زیراب با مهم ارزیابی کردن پیروزی های یمن افزود: یمنی ها بحمدالله با پهباد و موشک سعودی ها و اماراتی ها را زمین گیر کردند. دنیای امروز ما ، زبان زور می فهمد.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به قضیه مشکلات شهرداری زیراب و مسدود بودن حساب آن خاطر نشان کرد : در خصوص بحث شهرداری زیراب نمایندگان به داد مردم زیراب برسند . شنیدیم آقایان اقدام کردند و مشکل حل شد ولی امروز شهردار گفته که حل نشد و حساب مسدود است. مسئولین استانی و شهرستانی ، نمایندگان ، استاندار شهر ما دچار سیل شد و مشکلاتی دارد باید جمع شوید و مشکل را حل کنید. مشکل کوچکی نیست که مردم بتوانند حل کنند . شما نماینده های ما هستید ، اقدامات لازم را انجام دهید تا مشکل حل شود .


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها
ارسال دیدگاه