پیام ویژه

» اخبار ستاد » راهپیمایی اربعین ترویج و تبلیغ شریعت اسلام به کل دنیا است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ - ۲۰:۱۳

 کد خبر: 13369
 122 بازدید

راهپیمایی اربعین ترویج و تبلیغ شریعت اسلام به کل دنیا است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، در خطبه‌های نماز جمعه شهر زیراب، با بیان اینکه عمل انسان نیز همچون انسان جاودان بوده و محو نخواهد شد، به تجسم اعمال در روز قیامت اشاره کرد و با توجه به روایات، عمل انسان را همنشین آدمی دانست و بر لزوم عمل خیر تأکید کرد و گفت: از انسان سوال […]

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، در خطبه‌های نماز جمعه شهر زیراب، با بیان اینکه عمل انسان نیز همچون انسان جاودان بوده و محو نخواهد شد، به تجسم اعمال در روز قیامت اشاره کرد و با توجه به روایات، عمل انسان را همنشین آدمی دانست و بر لزوم عمل خیر تأکید کرد و گفت: از انسان سوال نمی‌شود مگر با عملش و با آن محشور خواهد شد.

وی با اشاره با سالروز اعتراض امام راحل به کاپیتالاسیون، گفت: فقط یک جمله برای درک موضوع بسنده است که شاه یک مملکت برای سگ امریکایی ارزش قائل شود اما برای مردم خودش به این اندازه هم ارزش قائل نشود و امام در قبال این قانون اعتراض کرد.

امام جمعه شهر زیراب با طرح این پرسش که حکومت پادشاهی پهلوی برای ما چه داشته و حکومت ولایی برای ما چه دارد، گفت: امروز تحلیلگران غربی ناخواسته از عظمت جمهوری اسلامی ایران می‌گویند و این حرف دشمنان ولایت فقیه است مبنی بر اینکه تحولات اخیر غرب آسیا به نفع ایران تمام شده و در جنگ بر سر آینده خاورمیانه، کشور جمهوری اسلامی ایران پیروز شده است.

رضایی با اشاره به حرف تحلیلگران رسانه‌های غربی، گفت: همانند سال ۲۰۰۶ خاورمیانه جدید در حال شکل‌گیری است و این تولد خاورمیانه نه به تصور وزیر امور خارجه اسبق امریکا بلکه امروز شاهد تولد خاورمیانه‌ای هستیم که ایران می‌خواهد و در این ۱۵ سال جنگی که امریکا و متحدانش علیه محور مقاومت و ایران به راه انداختند، در تمام آنها ایران پیروز بوده و ائتلاف آنها متوجه شده که برای حل بحران منطقه بجز راه حل سیاسی و تعامل با ایران راهی ندارند.

وی با بیان اینکه راهی که سینمای ایران می‌رود، ره به گورستان خواهد برد، بر لزوم توجه مسئولان فرهنگی به اصلاح این امر تأکید و خاطرنشان کرد: ملت مذهبی و ولایی ما این سینما را برنمی‌تابد؛ سینمایی که غیرت را زیر سوال می‌برد و پدر را که حتی رسانه‌های فاسد قائل به تقدس مقامش هستند را بواسطه تدین و خداپرستی عقب‌مانده معرفی می‌کند.

امام جمعه شهر زیراب در پاسخ به حرف تحلیلگر داخلی مبنی بر اینکه کجا تندروها برای انقلاب جانفشانی کردند، گفت: انقلابیون را تندرو معرفی می‌کنند، افرادی که جان خود را برای عظمت ایران فدا کردند و جز اینها چه کسی نفوذ ایران را به‌عنوان یک قدرت در دنیا مطرح کرده است؟

وی با اشاره به اینکه موضع امریکا قبل از فتنه ۸۸ منفعلانه بوده و پس از آن موضع آنها تغییر کرد، علت اصلی تحریم‌ها را فتنه ۸۸ برشمرد و گفت: قبل از فتنه ۸۸ موقعیت ایران ویژه بوده و دشمنان راهی جز تعامل سیاسی نداشتند و تحریم مطرح نبود اما بخاطر فتنه ۸۸ این تحریم‌ها آمد و در ده سال این بلاها بر سر ما آمد چرا که این فتنه مردم را متفرق کرد.

رضایی با بیان اینکه فرهنگ علی علیه السلام با معاویه و فرهنگ پیامبر با اباسفیان متفاوت است، گفت: ما مواضع عدالتخواهانه می‌خواهیم و تنها به فکر منافع خود نبوده و منافع به هر شکلی را نمی‌خواهیم و روزی این فرهنگ کل دنیا را خواهد گرفت.

وی راهپیمایی اربعین و زائران آن را ترویج و تبلیغ شریعت اسلام به کل دنیا دانست و با بیان اینکه دنیا تشنه فرهنگ امام حسین علیه السلام و پیامبر اسلام است، با اشاره به سخن نماینده پارلمان مجلس کانادا گفت: بعد از هزار و چهارصد سال از شهادت امام حسین علیه السلام که جانش را در راه عدالت داد امروز میلیون‌ها انسان در سراسر جهان برای شخصی که جانش را برای عدالت اجتماعی و صلح جهانی داد، راهپیمایی می‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه همه دنیا از واقعه ۱۱ سپتامبر و کشته شدن ۲هزارن نفر باخبرند اما کسی از مرگ یک میلیون نفر طی صد روز در روآندا در هفت سال پیش خبر ندارد، گفت: سازمان‌های حقوق بشری و کشورهای مدعی دموکراسی در این صد روز کجا بوده‌اند؟ ۳ ماه تمام قتل عام کودک و زن و مرد را دیدند و دم برنیاوردند و این حقوق بشر و حکومت جهانی آنها است اما در حکومت جهانی اسلام حقوق همه انسان‌ها حفظ می‌شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها
ارسال دیدگاه