پیام ویژه

» اخبار ستاد » حضور حداکثری در راه پیمایی اربعین نشانه پیروزی امت اسلام است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۷:۱۹

 کد خبر: 13347
 152 بازدید

حضور حداکثری در راه پیمایی اربعین نشانه پیروزی امت اسلام است

حجت الاسلام محمدزمان رضایی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به واقعه کربلا و حضور امام حسین علیه السلام و اصحابش در آن واقعه گفت: حضرت امام حسین علیه السلام به تمامی خطرات کربلا و شهادت اصحاب و خانواده اش آگاهی کامل داشت ولی جهاد در راه خدا را انتخاب کرد. همان اسلامی که […]

حجت الاسلام محمدزمان رضایی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به واقعه کربلا و حضور امام حسین علیه السلام و اصحابش در آن واقعه گفت: حضرت امام حسین علیه السلام به تمامی خطرات کربلا و شهادت اصحاب و خانواده اش آگاهی کامل داشت ولی جهاد در راه خدا را انتخاب کرد. همان اسلامی که انسان از ضررهای جسمانی دور می سازد دستور جهاد در راه خدا و حفظ دین می دهد.

رضایی نهضت های جهانی به راه افتاده در دنیا را به برکت قیام عاشورا نسبت داد و افزود : امام راحل فرمودند ما باید به تکلیف خود عمل کنیم چه پیروز شویم و چه به شهادت برسیم. امروز استکبار درمقابل محور مقاومت عاجز است. به برکت قیام عاشورا و خون همیشه جوشان امام حسین (ع) است.

خطیب نماز جمعه زیرآب با اشاره به شهادت حضرت رقیه (س) و  واقعه کربلا و جان فشانی اصحاب امام حسین علیه السلام اظهار داشت : هرکدام از اهل بیت در کربلا نقش داشتند و نقش خود را به نحو احسن ایفا کردند. حتی علی اصغر ۶ ماهه نقش حضرت رقیه نیز بسیار پررنگ و تاثیرگذار بود و باعث بیداری ظالم از خواب غفلت شد.

حجت الاسلام محمد زمان رضایی با اشاره به بخشی از وصیت نامه شهید فیض الله بزرگی و بیان کلامی از مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و جانبازان را وظیفه انسانی و شرعی برشمرد و گفت : مقام معظم رهبری فرمودند نباید اجازه داد حقایق برجسته دفاع مقدس کهنه و فراموش شود. در برخی روزنامه ها برخی تحلیل گران سیاسی حقایق اسلام و جنگ را به راحتی منکر می شوند . وظیفه انسانی و شرعی است نام شهدا و خانواده های آنان و جانبازان را برجسته نگه داریم.

رضایی با توجه به بخش دیگری از وصیت شهید فیض الله بزرگی درخصوص عزاداری برای امام حسین علیه السلام افزود: امام راحل فرمودند اینها که به شما تزریق می کنند ملت ما ، ملت گریه است خیانتکار هستند. اربابان اینها از این گریه ها می ترسند چراکه فریاد در مقابل ظلم است.

امام جمعه شهر زیرآب حفظ حجاب و رعایت شئونات اسلامی را در جامعه مهم برشمرد و اظهار داشت: شهدا می گویند حجاب بالاتر از خون ماست. باید بدانیم رعایت نکردن حجاب امری فردی نیست چراکه جامعه را به فساد می کشد و هنجارها را به ناهنجاری تبدیل و ارزش ها را بی ارزش می کند.

خطیب نماز جمعه زیرآب با توجه به راه پیمایی اربعین حضور حداکثری مردم جهان در این مراسم بزرگ را نشانه پیروزی امت اسلام دانست و افزود: کمترین آماری که از راه پیمایی اربعین می دهند ۲۰ میلیون نفر است. باوجود بسیاری از مشکلات اشتیاق حضور وجود دارد. خدا می خواهد امام حسین (ع) را به جهان معرفی کند و این حضور حداکثری از سراسر دنیا نشانه پیروزی امت اسلام است.

رضایی با اشاره به حوادث یمن و پیروزی اخیر آنان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند سعودی ها ضرر خواهند کرد و بینی آنان به خاک مالیده خواهد شد امروز یمن دست برتر دارد پیروزی محور مقاومت همه تحت ولایت است.

امام جمعه زیرآب با توجه به موضوع استیضاح ترامپ و اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا بر ایران اظهار داشت: اکنون سیاسیون آمریکا به جان هم افتاده‌اند و امیدوارم ترامپ احمق استیضاح شود. آمریکا با فشار حداکثری بر ایران به دنبال به صفر رساندن صادرات نفت ایران بود . مقام معظم رهبری فرمودند اینها توان این کار را ندارند اما یکی از مسئولان مملکتی گفت بله می توانند.

خطیب نماز جمعه زیرآب با اشاره به پیش گویی مقام معظم رهبری درخصوص پیروزی در جنگ ۳۳ روزه لبنان خاطر نشان کرد:

مقام معظم رهبری فرمودند جنگ دشوار خواهد بود ولی با پیروزی همراه است. وقتی این پیام به سیدحسن نصرالله رسید به باور رسیده و پیروزی عظیم را رقم زدند و اسرائیل را در جای خود نشاندند.

رضایی با اشاره به سخن رئیس قوه قضاییه درخصوص اعتراض کارگران گفت: آقای رئیسی فرمود فرق است میان کسانی که برای حقوق عقب افتاده خود اعتراض می کنند با کسانی که معاند نظام هستند و اعتراض می کنند. کارگر تولید کننده، سرباز نظام است. وقتی برای احقاق حق خود اعتراض می کند باید به دادش رسید.

رضایی با توجه به هفته نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی سربازان ولایت هستند گفت: نیروی انتظامی سربازان ولایت هستند ، مجموعه ای از امنیت که با ایمان و تخصص به دنبال حفظ آرامش و امنیت جامعه و کشور هستند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها
ارسال دیدگاه