پیام ویژه

» اخبار ستاد » القاء کردن اینکه عامل مشکلات اقتصادی، تحریم ها هستند، نوعی خیانت است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۲۱:۱۵

 کد خبر: 13630
 63 بازدید

نماز جمعه 13 تیر 99

القاء کردن اینکه عامل مشکلات اقتصادی، تحریم ها هستند، نوعی خیانت است.

حجت‌الاسلام مهدی رضایی، امام جمعه موقت شهر زیراب در خطبه‌های نمازجمعه با گرامی ‌داشت میلاد امام‌ رضا علیه ‌السلام با اشاره به سخنی از امام باقر علیه‌السلام درمورد انجام کارهای خیر گفت: در برخی موارد گفته شده نباید کار خیر را آشکار کرد. امام باقر (ع) فرمودند وقتی بنده‌ای عمل خیر پنهانی انجام میدهد ۷۰درجه […]

حجت‌الاسلام مهدی رضایی، امام جمعه موقت شهر زیراب در خطبه‌های نمازجمعه با گرامی ‌داشت میلاد امام‌ رضا علیه ‌السلام با اشاره به سخنی از امام باقر علیه‌السلام درمورد انجام کارهای خیر گفت: در برخی موارد گفته شده نباید کار خیر را آشکار کرد. امام باقر (ع) فرمودند وقتی بنده‌ای عمل خیر پنهانی انجام میدهد ۷۰درجه ثوابش بالاتر خواهد بود اما اگر بار اول آشکار کند، ثواب کار پنهانش پاک و ثواب کار آشکار نوشته می‌شود و در مرتبه دوم عملش پاک شده و اگر برای بار سوم آشکار کند برایش گناه نوشته می‌شود و این شرکه در عبادته .

رضایی با بیان اینکه در دین ما در برخی امور نیاز به آشکار کردن انجام عمل خیر است، افزود: در جای دیگر گفته شده باید عمل خیر آشکار و اظهار شود.آن شعائر الهی است.خداوند می‌فرماید بدانید کسانی که شعائر الهی آنها پررنگ است، تقوای الهی و باطنی دارند.

خطیب نماز جمعه زیراب  از موارد شعائر الهی را صلوات و اذان برشمرد و اظهارداشت: یکی از شعائر الهی پررنگ دین ما صلوات است‌. صلوات یک نشانه و علامت مسلمانان و شیعیان است‌ و باعث از بین رفتن تاریکی ها و گناهان می‌شود.   او ادامه داد: اذان نیز شعار دینی است به طوری که گفته شده اگر مردم می‌دانستند در روز قیامت موذنین از چه جایگاهی برخوردار هستند، در گفتن اذان سبقت می‌گرفتند.

امام جمعه موقت شهر زیراب با بیان اینکه یکی دیگر از شعائر الهی انتخاب نام است، خاطرنشان کرد: اسم نشانه هویت شخص است.امام صادق (ع) فرمودند اولین حقی که فرزند بر گردن پدر و مادر دارد، انتخاب اسم است. در جای دیگر نیز فرمودند در روز قیامت افراد را با نام صدا می‌زنند و اگر اسم نامناسب باشد، شخص خجالت می‌کشد. در زمان ائمه با نام مبارزه فرهنگی انجام می‌دادند به طوری که امام حسین (ع) نام فرزندان خود را علی انتخاب کرده بودند.

رضایی یکی دیگر از شعائر الهی که امروزت کم ‌رنگ شده است را بحث حجاب دانسته و اظهارداشت: الان خط مقدم مبارزه با دشمن ، حجاب است.کسانی که دم از آزاری ادیان می‌زنند و سکولار هستند، علیه حجاب قانون وضع می‌کنند، یک خانم امروزه در بازاراسلامی برای تهیه لباس دچار مشکل است.

امام جمعه موقت زیراب با انتقاد نسبت به بی‌مدیریتی نسبت به کنترل فضای مجازی در خصوص بحث حجاب افزود: امروزه با تبلیغات در فضای مجازی و دیداری و شنیداری سعی در برداشتن چادر از سر خانم‌ها هستند. با تبلیغات حجاب را نشانه عقب‌ ماندگی و بی‌حجابی را نشانه امروزی بودن جلوه می‌دهند‌. مجلس باید از وزیر ارتباطات بخواهد که چرا فضای مجازی را رها کرده‌است.

 

حجت‌الاسلام مهدی رضایی ، امام ‌جمعه موقت زیراب سوادکوه، با توجه به مناسبت‌های پیش رو گفت: روز شهرداری‌ و دهیاری و همچنین روز مالیات را پیش رو داریم. یکی از ابزارهای توسعه کشورها، پرداخت مالیات است. این موضوع در همه جای دنیا پذیرفته شده و در ازای خدمات دولت‌ها، مردم مالیات پرداخت می‌کنند.

رضایی با اشاره به واقعه کودتای آمریکایی سال ۵۹ در ایران خاطرنشان کرد: آن کودتا که توسط آمریکا، بختیار، ارتشیان رژیم طاغوت در پاریس برنامه‌ ریزی شده بود، یک جنگ تمام عیار بود.هدفشان بمباران نقاط حساس تهران و سپس قتل‌عام مردم و ورود منافقین و تجزیه‌ طلبان و آمریکا و عراق بود.

خطیب نمازجمعه زیراب با بیان اینکه آمریکا از خوی استکباری برخوردار است افزود: آمریکا و سایر مستکبران اجازه اظهارنظر به سایر کشورها نمی‌دهند و اگر با آنان مقابله شود تهدید به براندازی می‌کنند، درخصوص ونزوئلا همین افکار را داشتند و تحریمش کردند اما ایران بنزین صادر کرد و آمریکا هیچ غلطی نتوانست انجام دهد‌ .

رضایی با اشاره به حوادث فعلی آمریکا خاطرنشان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند اتفاقات امروز آمریکا همان کارهایی است که آنان در سایر کشورها انجام می‌دادند. جنایت‌هایی همچون ترور سپهبد سلیمانی انجام دادند.آمریکا نامش از خوی وحشی‌گری ، تجاوز و تبعیض نژادی است.

امام‌جمعه موقت زیراب، مشکلات اقتصادی فعلی جامعه را قابل پذیرش ندانسته و بیان کرد: گرانی‌های این روزها از اختلاف طبقاتی گذشته و به شکاف طبقاتی رسیده است. ثروت‌مند غنی‌تر و فقیر ، فقیر تر و دچار بحران شده است. امروز به جامعه ما القاء می‌کنند که این مشکلات به ‌واسطه تحریم‌ها است. البته تحریم تاثیر دارد اما جزئی. اگر بخواهیم تحریم ها را عامل مشکلات بدانیم، خیانت است.

رضایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ۴۰سالگی انقلاب اسلامی در خصوص مشکلات اقتصادی، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند کسانی که گمان می‌کنند علت مشکلات اقتصادی تحریم‌ها است و دلیل تحریم مقاومت در مقابل استکبار بوده و راه‌حل آن زانو زدن در مقابل استکبار و بوسه زدن بر پنجه گرگ است، این تفکر خطایی نابخشودنی است. راه حل حمایت از تولید داخل و توان داخلی است.

خطیب نماز جمعه زیراب درخصوص اهمیت به رعایت اصول بهداشتی مقابله با بیماری منحوس کرونا ، اظهارداشت: در ابتدای شیوع این ویروس،شاهد رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم و با فداکاری کادر درمانی و مجاهدت گروه‌های مردنی و قرارگاه جهادی حضرت ام‌البنین سلا م الله‌علیها بوده‌ایم‌ و توانستیم آمار ابتلا و تلفات را کاهش دهیم. اما متاسفانه امروز قالب مردم این مسئله را تمام شده می‌دانند و همین امر باعث شده آمار ابتلا و تلفات افزایش یابد.

رضایی با اشاره به آمار وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت اعلام کرده در اوایل شیوع بیماری مردم ۸۰درصد رعایت می‌کردند اما این روزها این آمار به ۱۷درصد رسیده است.مقام معظم رهبری فرمودند برخی مسئولین از ماسک استفاده نمی‌کنند و این باعث شده مردم موضوع را جدی نگیرند. انشاءالله هم مردم و هم مسئولین جدی بگیرند تا از این بحران خارج شویم.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها , دیگر
ارسال دیدگاه