پیام ویژه

» اخبار ستاد » آنچه در جمهوری اسلامی اهمیت دارد، پایبندی به احکام اسلام است.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۲۱:۰۱

 کد خبر: 13479
 79 بازدید

آنچه در جمهوری اسلامی اهمیت دارد، پایبندی به احکام اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، در خطبه‌های نماز جمعه زیراب، وجود حضرت فاطمه سلام الله علیها را توفیق و عنایت خداوند دانست و شکرگزاری از این نعمت را پیرو او بودن برشمرد و با بیان اینکه این خواست خداوند بوده که دست بشر در خلقت حضرت فاطمه، رسول خدا و امام علی علیه ‌السلام دخالتی نداشته […]

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، در خطبه‌های نماز جمعه زیراب، وجود حضرت فاطمه سلام الله علیها را توفیق و عنایت خداوند دانست و شکرگزاری از این نعمت را پیرو او بودن برشمرد و با بیان اینکه این خواست خداوند بوده که دست بشر در خلقت حضرت فاطمه، رسول خدا و امام علی علیه ‌السلام دخالتی نداشته باشد، افزود: عظیم‌ ترین نعمت، نعمت هدایت است که از جانب این بزرگواران به ما رسیده است.

وی با اشاره به هجمه دنیای کفر و لشکر شیطان بر بنیاد خانواده و از میان بردن آن، بهترین وسیله برای مقابله با این هجمه را خانواده فاطمی و عمل به اصول این خانواده عنوان کرد و مهم‌ ترین اصل این خانواده را محبت ‌ورزی به همد یگر دانست و خاطرنشان کرد: البته این محبت نباید فرد را به جایی بکشاند که دست از حکم خداوند بردارد.

امام جمعه شهر زیراب با بیان اینکه شاخصه انسان مومن محبت به انسان‌ها است، نمونه این محبت را ما بین حاج قاسم و سید حسن برشمرد و با اشاره به سخن سید حسن نصرالله مبنی بر اینکه حاضر بود جانش را به‌جای جان حاج قاسم فدا کند، گفت: این دو انسان موحد و ولایی درس آموخته مکتب فاطمی و امام خمینی (ره) بودند.

وی با ابراز تأسف از اینکه در جامعه کنونی، حتی خواهر و بردار همدیگر را به دادگاه فرا می‌خوانند، این امر را در برابر اصل محبت‌ ورزی خانواده فاطمی اوج سقوط بیان کرد و گفت: برادرها حقوق خواهرها را در بحث ارث تضییع می‌کنند، درحالیکه باید طبق شرع رفتار کنند و در صورت تضییع حق، هرچند می‌توان احقاق حق کرد اما آنچه خداوند می‌پسندد گذشت و احترام است و بدانند که خداوند در جای دیگر جبران می‌کند.

رضایی با اشاره به آیه قرآن بر لزوم احسان و نیکی به والدین تأکید کرد و افزود: خوب است که فرزند برای والدینش خادم نگیرد و با دستان خودش به آنها خدمت کند و اگر به این امر نائل آمد، آن را افتخاری برای خود بداند چراکه مقامی با این کار به او می‌رسد.

وی ضمن قرائت وصیت‌ نامه سیاسی الهی سردار شهید سپهبد سلیمانی، ایشان را علاوه بر یک شخصیت نظامی، یک فرد جامع الاطراف و سیاستمدار معرفی کرد و گفت: ایشان سیاستمدار واقعی بود کسی که سیاستش عین دیانت و دیانتش عین سیاست بوده است و فرد مومن نیز باید اینگونه باشد.

امام جمعه شهر زیراب با بیان اینکه اول کسی که سیاست (خلافت) را از دیانت (امامت) جدا کرد، خلیفه دوم بود، گفت: مگر می‌شود که امام حسین علیه السلام از دین جدا باشد و این حرف بی‌معنایی است که ، کسی سینه‌ زن امام حسین علیه السلام باشد و دم از امام زمان (عج) بزد اما بگوید که من سیاسی نیستم.

وی با اشاره به بخشی از وصیت حاج قاسم مبنی ارزش و اهمیت اشک بر مصیبت زهرا و فرزندان مطهرش، گفت: ایشان بر مبنای اصول و چارچوب دین تشیع حرف می‌زند و بهترین ره توشه، اشک بر مصیبت سالار شهیدان، زهرا و فرزندان پاکش است.

این مسئول ضمن اشاره به وصیت حاج قاسم مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی مرکز تشیع است و اگر از بین رود دیگر حرمی نمی‌ماند، با توجه به سخن امام راحل گفت: حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران از نماز و روزه واجب ‌تر است.

وی ضمن قرائت وصیت سردار در بخش خطاب به خواهران و برادران ایرانی، بر اهمیت وحدت و کنار گذاشتن دشمنی‌ها و حفظ خیمه ولایت اشاره کرد و گفت: باید در این رابطه وطیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم.

رضایی با بیان خطاب حاج قاسم به سیاسیون، گفت: متاسفانه در هنگام انتخابات دین فراموش و حرام خدا حلال و حلال خدا حرام می‌شود اما آنچه در جمهوری اسلامی اهمیت دارد، پایبندی به احکام اسلام است و وظیفه اصلی کسی که می‌خواهد وارد مجلس شورای اسلامی شود صیانت از اسلام است و اگر چنین نباشد، چگونه می‌تواند حافط ملت باشد؟

وی با اشاره وصیت سردار مبنی بر رعایت سه اصل اعتقاد عملی به ولایت فقیه، اعتقاد حقیقی به جمهوری اسلامی و به‌ کارگیری افراد پاک ‌دست و خدمتگذار توسط سیاسیون و مسئولان، بر لزوم رعایت این سه اصل توسط همه مسئولان حتی در رده‌های پایین تأکید کرد و افزود: سعی کنیم همه به این وصیت‌ نامه عمل کرده و خدمتگذار مردم باشیم و آنچه اهمیت دارد، ولایت فقیه است و از این مظلوم حمایت کنیم؛ مظلومی که جز خیر، سرفرازی و عزت برای ایران، تاریخ ایران، ملت و کشور نمی‌خواهد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ستاد , اسلایدر , خطبه ها
ارسال دیدگاه